NE Regional AA Rankings

Class AA NE Regional Rankings…ISSUE 4
Compiled by WVCD2.com..Updated 1/9/18

Please visit our YouTube channel for VIDEO

Records are accumulated by trackwrestling.com. If wrestler records are not current on track our rankings/records will reflect that.

106 lbs.
1.) Seymour, Sheldon…Troy…SO…15-0
2.) Strickland, Gable…Benton…FR…12-4
3.) Gramly, Gabriel…Mifflinburg…FR…21-3
4.) Wirt, Blake…Line Mountain…SO…12-4
5.) Lutz, Broc…Montoursville…FR…11-6

113 lbs.
1.) Blair, Jacob…Muncy…SO…21-0
2.) Edmonson, Patrick…Southern Columbia…FR…13-2
3.) Hunt, Noah…Warrior Run…SO…9-6
4.) Underhill, Caleb…Mifflinburg…JR…7-5
5.) Yule, Nick…Berwick…SO…7-5

120 lbs.
1.) Lane, Jaret…Southern Columbia…SR…14-0
2.) Lutz, Wyatt…Montoursville…SR…12-2
3.) Barbario, Mario…Muncy…SO…20-5
4.) Coller, Matty…Line Mountain…SO…11-6
5.) Kester, Isaac…Central Columbia…FR…16-3

126 lbs.
1.) Rhone, Cole…Benton…SR…14-3
2.) Hanford, Jeremy…Warrior Run…SR…12-4
3.) Horton, Chris…Athens…SR…16-3
4.) Long, Robert…Lake-Lehman…JR…13-4
5.) Hester, Joseph…Montrose…JR…19-0

132 lbs.
1.) Burkhart, AJ…Athens…SR…17-4
2.) Pietkewicz, Devin…Shamokin…SR…13-2
3.) Higley, Nathan…Sullivan County…FR…7-0
4.) Judge, Brandon…Valley View…SR…8-2
5.) Rohan, Chuck…Montrose…JR…9-6

138 lbs.
1.) Klock, Joseph…Muncy…SR…21-2
2.) Stamm, Noah…Milton…SR…17-5
3.) Bingaman, Trevor…Mifflinburg…SR…21-5
4.) Yonkin-O’Connor, Luke…Wyalusing…SR…16-6
5.) Burke, Hunter…Lake-Lehman…FR…10-6

145 lbs.
1.) Babcock, Colton…Benton…SR…14-2
2.) Milbrand, Matthew…Bloomsburg…SR…18-1
3.) Erickson, DJ…Hanover Area…SR…15-3
4.) Roe, Adam…Blue Ridge…JR…11-4
5.) Gessner, Eric…Mifflinburg…JR…20-6

152 lbs.
1.) Linn, Cade…Southern Columbia…SO…14-2
2.) Good, Coleman…Muncy…JR…16-5
3.) Ward, Timothy…Canton…SO…15-1
4.) Feese, Jacob…Line Mountain…FR…9-6
5.) Roeder, Stephen…Bloomsburg…FR…15-5

160 lbs.
1.) Edsell, Creighton…Wyalusing…SR…19-0
2.) Stoltzfus, Tyler…Mifflinburg…SO…23-0
3.) Haladay, Cal…Southern Columbia…SO…12-3
4.) Crebs, Gable…Montoursville…JR…12-5
5.) Gush, Noah…Muncy…SR…16-7

170 lbs.
1.) Garcia, Gaige…Southern Columbia…SO…13-0
2.) Carpenter, Jake…Shamokin…SR…13-1
3.) Bradley, Nate…Athens…SR…14-4
4.) Burns, Tyler…Mifflinburg…JR…6-4
5.) Mattive, Jacob…Bloomsburg…JR…15-5

182 lbs.
1.) Shedleski, Andrew…Lewisburg…SR…15-0
2.) Kustanbauter, Mike…Muncy…JR…21-4
3.) O’Connor, Hunter…Jersey Shore…JR…11-2
4.) Wachter, Christian…Warrior Run…SR…11-7
5.) Schecterly, Jack…Central Columbia…JR…12-3

195 lbs.
1.) Hoffman, Gavin…Montoursville…SR…22-0
2.) Long, Ethan…Line Mountain…SR…14-5
3.) Wilcox, Michael…Wyalusing…SR…18-3
4.) Balavage, Ivan…Scranton Prep…SR…12-4
5.) Joseph, Justin…Wyoming Area…SR…10-4

220 lbs.
1.) Poust, Hunter…Muncy…SR…16-1
2.) Fuller, Cole…Western Wayne…Sr…9-0
3.) Johnson, Seth…Towanda…SR…14-1
4.) Wood, Cameron…Montoursville…SO…12-4
5.) Renn, Jaron…Line Mountain…SR…13-4

285 lbs.
1.) Maryott, Owen…Northeast Bradford…13-3
2.) Kriner, Justin…North Penn-Liberty…SR…7-1
3.) Kauwell, Kyle…Central Columbia…SR…13-5
4.) Konigus, Kaleb…Lake-Lehman…SR…12-3
5.) Shnipes, John…Valley View…SO…13-3

Top 5 Dual Meet Teams…Class AA NE Region
1.) Southern Columbia…D4…9-0
2.) Muncy…D4…12-1
3.) Warrior Run…D4…3-1
4.) Wyalusing…D4…9-2
5.) Montoursville…D4…6-0

Leave a Reply